חברות תעופה יוונית
טיולי משפחות

חברות תעופה יוונית

חברות תעופה יוונית
יוון היא אחת המדינות המעניינות והצבעוניות במזרח התיכון, קרובה לישראל מצד אחד, וגם לבלקן ולאירופה מהצד השני. ערש הדמוקרטיה, הספרות והפילוסופיה, ואחת המדינות המסקרנות ביותר מבחינת אוכל, תרבות ובילויים בחיק הטבע. לכן טיסות ליוון כל כך פופולאריות בישראל.

 


טיסות ליוון – האם באמצעות חברות יווניות או חברות אחרות
תלוי בהחלט במחיר, בהיצע, בתאריכים ועוד נתונים שונים. היום החברות היווניות מנסות להתחרות בחברות LOW COST, ולכן יש הרבה דילים והיצעים לישראלים. שווה לבדוק כדי לקבל את המחיר הטוב ביותר. במילים אחרות: טיסות ליוון יכולות להיעשות על ידי חברות תעופה יוונית או על ידי חברות אחרות, וזאת על פי השיקול הכלכלי וההעדפות שלכם. חברות תעופה ביוון הן איכותיות ומפוקחות על ידי האיחוד האירופאי, כך שאין בעיה בנושא זה, אבל הן מעטות יחסית.
חברות תעופה ביוון: איגאן איירליינס
אחת הבולטות מרשימת חברות תעופה יוונית היא אג'יאן. החברה נוסדה ב-1987, ופועלת בעיקר מאתונה אבל גם משדות תעופה אחרים. יש בה 50 מטוסים, ועוד 30 שאפשר לעשות איתם ברטר עם חברות אחרות. יש לה גם כמה חברות בת, והרבה מטוסים איכותיים שמציעים טיסות ליוון לישראלים, ליוונים ולאנשים מכל העולם שמגיעים אל ומיוון.
החברה היא החברה הלאומית של יוון, והיא הגדולה ביותר. הלקוחות האירופאים אוהבים מאד את החברה הזו, שכן היא הרביעית האהובה ביותר בכל היבשת, יותר מרוב החברות האחרות. במקור היא הייתה חברה לתעופת חירום על בסיס רפואי, אבל לפני 20 שנה היא הפכה להיות גם חברת תעופה אזרחית. השותפה העיקרית שלה כיום היא חברת לופטהנזה הגרמנית. ב-2014 קנתה והפכה לחברת בת את אולימפיק אייר. היום החברה מציעה הרבה מאד טיסות לישראל, 14 בכל שבוע, בעיקר בין אתונה לנמל תעופה בן גוריון, אבל גם ליעדים אחרים ביוון ולא רק אתונה.
חברות תעופה יווניות – אולימפיק אייר
לאחר שדיברנו על אג'יאן, שווה להזכיר את חברת הבת שלה. החברה נוסדה ב-2009 בשם אולימפיק איירליינס – שזה שן שהם קנו מחברה שנסגרה באותה שנה, והייתה קיימת מ-1957, ואחרי חמש שנים קנו אותה בחברה הראשית, כדי שתעבוד מנמל התעופה של אתונה, וגם בנמל של סלוניקי. יש לה 12 מטוסים והיא טסה ל-33 יעדים, וחברה גם באיחוד STAR ALLIANCE. בחברה המקורית היו 40 מטוסים שחלקם נמכרו לחברות אחרות, והיא נסעה ל-80 יעדים. המספר צומצם כדי לתת בכירות לחברת האם.
תולדות התעופה היוונית
חברות יווניות רבות הוקמו בזמן מלחת העולם השנייה, אבל לאחר המלחמה רוב החברות נכנסו לקשיים כלכליים, דבר שאילץ אותם להתמזג, להיסגר או להימכר. ב-1955 נכנסה הממשלה היוונית לפעולה ומזגה מספר חברות למה שנקרא TAE, נתיבי האוויר של יוון – וב-1957 הפכה החברה הזאת להיות אולימפיק אייר, שנסגרה ב-2009 כפי שמצוין לעיל. חברה זו כללה גם מסוקים, גם מטוסי בואינג שהטיסו את היוונים לניו יורק החל מ-1970 ועוד. החברה התפתחה מאד, והפכה לחברה לאומית ענקית, עד שנסגרה והופרטה כאמור.
אלינאייר
אחת מהקטנות של חברות תעופה ביוון, אך אפקטיבית ויעילה מאד. עובדת בקורפו, סלוניקי ואתונה, ויש ברשותה 4 מטוסים. הוקמה ב-2013, ומטרתה בעיקר טיסות פנימיות, כך שאם אתם חושבים על טיסות ליוון ורוצים לשקול נסיעות פנימיות באמצעות חברות תעופה יוונית, זו אופציה מעולה, לא יקרה ויעילה מאד.
אסטרה איירליינס
עוד חברה קטנה ואיכותית לטיסות פנימיות היא חברת אסטרה. היא נוסעת בכל אירופה עם 4 המטוסים שיש ברשותה, כמעט 40 יעדים, ונוסדה לפני 11 שנה. היא גם מגיעה אל ומישראל ליוון, דרך אגב, בעיקר לכריתים, סלוניקי וחאניה. מנהל החברה ניהל עד 2009 את חברת אולימפיק איירליינס, דבר שהפך את החברה למאד יעילה ואיכותי וכמעט בכירה מבין החברות הקטנות ברשימת חברות תעופה יוונית.
בלו בירד איירווייז
אולי הקטנה ביותר מבין חברת תעופה ביוון – אשר עושה בעיקר טיסות פנימיות מקורפו לאיים וערים אחרים במדינה. הוקמה ב-2011, ויש לה שלושה מטוסים. היא מתמקדת גם בכריתים, ומגיעה לשדה התעופה הבין לאומי של הרקליון, ואיים נוספים. המטוסים שלה קטנים יחסית, ממוצע של 150 איש במטוס. החברה טסה גם למקומות אחרים באירופה, ביניהם: אוסטריה, איטליה, גרמניה, הונגריה, פולין, רומניה וגם מקומות מחוץ לאירופה כמו טיסות ליוון מישראל וההיפך. ב-2018 התווספו גם איים נוספים ביוון – וגם טיסה מישראל לוינה, כלומר, טיסה מישראל לאוסטריה ולא ליוון.
אם אתם חושבים לנסוע ליוון – הנה מה שיש לכם לקחת בחשבון
אם אתם נוסעים לטיול של בטן גב / לשכב על החוף, כדאי לנסוע לאחד האיים ופחות לאחת הערים הסואנות והמרכזיות.
אם אתם רוצים טיול עם הילדים יש היום הרבה אפשרויות, שמאפשרות גם שילוב של טיול ברמה גבוהה, וגם אטרקציות מכל הסוגים שמתאימות לכל הסוגים של הגילאים.
יש הבדל בין יוון לכריתים, אלו שתי מדינות שונות וחשוב להבין שיש בהם דברים שונים ואינן תחליף זו של זו בהכרח. זה נכון בעיקר כי ישראלים רבים נסעו לכריתים היוונית, רק כדי לעבור על אחריותם וסיכונם לכריתים התורכים, ועשו כמעט סקנדל בין לאומי.
לגבי בחירה בין חברות בין לאומיות, ישראליות או חברות תעופה יוונית – השיקול הוא לגמרי שלכם.

Similar Posts