שדות תעופה בניו יורק
טיולי משפחות

שדות תעופה בניו יורק

שדות תעופה בניו יורק
ניו יורק היא אחת הערים הציוריות המעניינות ביותר בעולם, נעשו עליה מאות סרטים, ונכתבו עליה שירים, הצגות וספרים. כולנו מכירים אותה ממקומות מקסימים ומעניינים שיש בה, ומי שלא ביקר בה מנסה להגיע אליה שנים. עד לשנות ה-80 היא הייתה עיר מסוכנת למדי, אבל בשלושים השנים האחרונות נעשו שיפורים כאלו ואחרים בעיר, כדי להפוך אותה למה שהיא. בנוסף, כולנו גם זוכרים אותה בגלל אירועי ה-11 לספטמבר, שלקחו ממנה חלק חשוב מאד מקו הרקיע שלה.

שדות תעופה בניו יורק
שדות תעופה בניו יורק

יש כמה סוגים של ניו יורק: טיסות לניו יורק יביאו אתכם לעיר של במאים כמו וודי אלן או מרטין סקורסזה, ציירים כמו קית' הרינג או ז'ן בסקיאה, סדרות כמו סיינפלד וחברים שהפכו אותה למרכז שלהן, משחקי ספורט למיניהם ועוד. בניו יורק לא חסר מה לעשות: אולפני טלוויזיה, מסעדות מכל הסוגים ואוכל מכל העולם, תערוכות, הצגות, סצינת הג'ז המובילה בעולם, קפה איכותי, בארים ושכונות מעניינות ועוד. אבל, כדי להגיע אליה צריך קודם לקנות טיסות לניו יורק. לאחר שעשיתם זאת – לאיזה שדה תעופה תגיעו?
שדות תעופה בניו יורק – JFK
המפורסם מבין נמלי תעופה בניו יורק הוא נמל התעופה ג'ון פיצ'ג'רלד קנדי, על שם נשיא ארצות הברית הנרצח. זהו אחד משדות התעופה המפותחים והגדולים בעולם, בקנה מידה שרק אימפריה כמו ארצות הברית יכולה לתחזק. זהו הגדול מבין שדות תעופה בניו יורק. שדה התעופה קרוב לניו יורק והוא ממוקם בשכונת ג'מייקה, 24 קילומטר ממרכז העיר. זהו כמובן אינו שמו המקורי, ששונה ב-1963.
מבין שדות תעופה בניו יורק הוא העמוס ביותר ומכיל 17% מבין הנכנסים לארצות הבריל בכלל. מגיעים אליו מדי שנה 60 מיליון איש, עשרות טונות של ציוד ומעל 400 אלף טיסות. מי שמפעיל את השדה הן המדינות ניו יורק וניו ג'רזי, שעובדות במשותף, מכיוון ששדה התעופה השני הכי גדול של ניו יורק נמצא דווקא בניו ג'רזי, אבל נגיע לזה תכף. יש בו 80 חברות תעופה מ-150 מדינות. כל אלו מגיעים ל-6 טרמינלים עם 130 שערים. בין טיסות לניו יורק הכי פופולאריות כמו יש את טיסות אל על מהארץ, 16 בשבוע, ו-10 של חברה דלתא האמריקנית.
ועוד קצת נתונים: עלות שדה התעופה הייתה זולה יחסית, 150 מיליון דולר בלבד, ויש בו 38 אלף עובדים, שהשכר השנתי שלהם הוא פי 10 מעלות הקמת שדה התעופה!
דיברנו על שדות תעופה בניו יורק – אז הבא בתור הוא דווקא בניו ג'רזי
נמל התעופה LIBERTY ממוקם דווקא בעיר ניו ארק של ניו ג'רזי, שקרובה באותו המרחק כמעט למרכז ניו יורק מאשר שכונת ג'מייקה בה ממוקם JFK. השדה גם הוא וותיק מאד, והוקם בשירות המדינה ב-1928. כאמור כפי שכתוב למעלה, שדות התעופה מתופעלים ומתוקצבים על ידי שתי המדינות ולכן משרתים את כולן, ואיתן גם נוסעים בין לאומיים. למעשה זה הנמל המסחרי הראשון שנבנה בארצות הברית.
זהו אחד הגדולים בעולם מספר 38 בעולם, ו14 בארצות הברית. הוא הבסיס של חברת התעופה האמריקנית יונייטד איירליינס, החברה הגדולה ביותר בארצות הברית, עם 11 טיסות שבועיות לישראל, ובסה"כ בשדה התעופה כ-14-18 טיסות בשבוע עם חברות מקומיות נוספות. בנוסף, שדה התעופה הזה הוא גם המשרד והקליטה הראשיים של FEDEX. אנקדוטה נחמדה היא שזה שדה התעופה היחיד שמאפשר טיסה ישירה לסינגפור מהמערב, הטיסה הארוכה ביותר בעולם.
הקטן מבין שדות תעופה בניו יורק – שדה התעופה לה גוארדיה
הנמל נמצא בניו יורק עצמה, והוא הקטן מבין השלושה. הוא נמצא ליד לונג איילנד וקווינס, מרחק 13 קילומטר ממנהטן. יש בו שני מסלולים ו-4 טרמינלים. לא קטן אבל גם לא ענק, בוודאי לא ביחס אל שדות תעופה בניו יורק האחרים. במקור, השטח היה נמל תעופה פרטי ולפני זה פארק שעשועים, אבל היה זה ראש העיר של ניו יורק, לה גוארדיה, שהחליט להסב אותו לשדה תעופה ציבורי. בשל כך, הוא נקרא על שמו. העבודות לכך התחילו ב-1937, ושנתיים לאחר מכן הוא נפתח לטיסות של ממש. בנוסף, יש בשדה התעופה הזה גם בסיסים צבאיים וחיל האוויר האמריקני פועל משם.
טיסות לניו יורק
טיסות לניו יורק תבאנה אתכם לאחת הערים המעניינות ביותר בעולם, כאמור, מלאה בתיירים שכולם מרגישים בבית בגלל הסרטים. אם אתם מעוניינים לנסוע למקום מעניין, מרתק, ממש חוויה חד פעמים – מהסרטים תרתי משמע, אתם יכולים לעשות זאת עם כל חברת תעופה גדולה בעולם, כמעט, כולל עם אל על. זה יאפשר לכם לראות עיר מדהימה.
בחורף ניו יורק קרה מאד, מלאה בשלג, קרח ואפילו סופות. אם אתם מעוניינים במזג אוויר קריר, אתם יכולים לעשות את דווקא בחורף, אז המחירים זולים יותר. שדות תעופה בניו יורק מציעים כולם הגעה בטוחה, מסודרת ומאורגנת, במחירים טובים ובמרחק שווה אל תוך העיר.
בקיץ ניו יורק חמה מאד אבל מציעה הרבה מאד אטרקציות. בין היתר, אפשר להגיע מכל אחד משדות תעופה בניו יורק אל מנהטן, אבל גם לבלות ברובעים כמו ברוקלין ההיפסטרי, ללכת למוזיאונים הפזורים בעיר כולה, מוזיאון ההגירה של אליס איילנד, פסל החירות ועוד.

Similar Posts